Dlaczego dobry system ERP jest przyjacielem każdego biura rachunkowego?

Nowoczesne biura rachunkowe obsługują setki firm i zatrudniają wielu ludzi. Współczesne narzędzia do prowadzenia księgowości firm nie tylko ułatwiają, ale przede wszystkim umożliwiają skuteczną obsługę wielu firm. Dobry system ERP jest przyjacielem każdego biura rachunkowego. Jakie cechy powinien mieć system ERP, aby realnie poprawić efektywność pracy?

Elastyczność

Świat pędzi coraz szybciej. W szybkim tempie dokonują się zmiany na poziomie technologicznym oraz prawnym. Dobry system ERP służący biurom rachunkowym powinien być elastyczny. Co to oznacza? Po pierwsze, powinien posiadać możliwości rozbudowania, aby nadążyć wraz z rozwojem firmy. Po drugie, powinien być odpowiednio często aktualizowany oraz dostosowywany do obowiązujących przepisów prawa.

Automatyzacja

Celem nadrzędnym każdego systemu informatycznego jest usprawnienie pracy. Dobry system ERP służący biurom rachunkowym powinien być wyposażony we wszelkie rozwiązania, które umożliwiają automatyczne wykonywanie najbardziej czasochłonnych czynności. Dzięki automatyzacji nie tylko usprawniasz pracę, ale przede wszystkim – w ogromnym stopniu eliminujesz ryzyko popełnienia błędu. Funkcjonalny system ERP, pozwala na wprowadzanie dokumentów bez konieczności ręcznego przepisywania wszystkich danych.

Szybka wymiana informacji

Biuro rachunkowe na co dzień zajmują się ogromną ilością dokumentów. Od sprawności w wymianie dokumentów w dużym stopniu zależy zdolność do efektywnego zarządzania sprawami podatkowymi firm. Dobry system ERP powinien być wyposażony w funkcje, które w szybki sposób pozwalają na wprowadzanie dokumentów,opisywanie ich, załączania skanów i plików, gromadzenia i grupowania.

Kontakt z klientem

Prowadząc swoje firmy, przedsiębiorcy mają coraz mniej czasu na zajmowanie się księgowością – dlatego przekazują swoje sprawy podatkowe profesjonalistom. Dobry system ERP dla biur księgowych powinien wychodzić naprzeciw potrzebom klientów. Przedsiębiorca powinien mieć możliwość przesyłania dokumentów drogą elektroniczną bez konieczności dowożenia stosów dokumentów osobiście oraz wglądu do dokumentów w każdej chwili.

Ergonomia

Nowoczesny system ERP, przeznaczony dla biur rachunkowych, powinien być intuicyjny i ergonomiczny. Pracownicy, po krótki szkoleniu nie powinni mieć problemu z obsługą programu. To bardzo ważne, ponieważ system, który nie jest dostosowany do codziennych potrzeb, nie będzie spełniał swoich podstawowych zadań, jakim jest usprawnienie i przyspieszenie pracy.

Zacznij Przemianę Twojej Księgowości już Dzisiaj

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci link do pobrania wersji demo Comarch ERP Optima 4.0
    Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań promocyjno-marketingowych, dotyczących produktów i usług CTI. Administratorem danych osobowych jest firma CTI z siedzibą w Gliwicach, ul. Jałowcowa 35. Przysługuje Pani/Panu prawo do wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych ma charakter dobrowolny.